Ikariam

Forum uzytkownikow Ikariam

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2008-03-12 22:33:56

caim

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 38
Punktów :   

Pałac i kolonizacja

Po co kolonizacja?


O kolonizacji mówimy gdy zakładamy nową kolonię/miasto.

Najlepiej zakładać kolonię na innej wyspie aby wydobywać inne dobra luksusowe, których nie ma na twojej wyspie startowej.

Każda kolonia działa na takich samych zasadach jak twoja stolica - ma swój własny magazyn, możesz budować w niej takie same budynki i wydobywać towary luksusowe oraz drewno na wyspie.
Twoje badania mają wpływ na wszystkie kolonie - wszystkie budynki, które możesz wybudować w swojej stolicy mogą zostać wybudowane również w twojej nowej kolonii od samego początku.

Jeśli chcesz wiedzieć od jakiej wyspy najlepiej zacząć być może pomoże ci ten poradnik: http://board.ikariam.de/thread.php?threadid=2498 (w języku niemieckim, kogoś znającego język proszę o przetłumaczenie  )

Czego potrzebuję żeby założyć kolonię?


Po pierwsze musisz zbadać Ekspansję (Żegluga). Aby to zrobić potrzebujesz następujących badań:

Ekonomia: Ochrona - Wielokrążek - Dobrobyt
Żegluga: Bronie pokładowe - Utrzymanie statków - Ekspansja

Po drugie po zbadaniu ekspansji musisz wybudować pałac. Budowa pałacu wymaga 609 drewna i trwa 4 godziny.

Po trzecie potrzebujesz 5 statków handlowych, 1250 drewna i 12 000 złota - ponadto 40 obywateli z twojej stolicy zostanie przesiedlonych.

Jeżeli spełniasz te wymagania kliknij na "Pokaż świat" i wybierz wyspę z najbardziej interesującymi cię dobrami luksusowymi, która nie jest jeszcze całkowicie skolonizowana. Jeżeli na wyspie jest jeszcze wolne miejsce to mały numerek widniejący przy wyspie będzie mniejszy od 16.

W widoku wyspy żółta flaga oznacza, że dane miejsce nie jest jeszcze zajęte. Klikając na żółtą flagę zostaniesz zapytany czy chcesz przetransportować dodatkowe surowce na nową wyspę - jeżeli niektóre z wymagań nie zostały jeszcze spełnione zamiast tego zostaniesz poinformowany czego dokładnie ci brakuje. O ile posiadasz wolne statki handlowe możesz teraz wybrać ile dodatkowych surowców chcesz przetransportować i potwierdzić swój wybór - nie jest to obowiązkowe, ale zalecane (pamiętaj, że w swojej nowej koloni możesz przechować tylko 300 jednostek każego towaru luksusowego i dodatkowe 750 drewna, każda kolonia na starcie otrzymuje 250 drewna).

OK. Wszystko gotowe. Co teraz?


Cóż, teraz musisz poczekać, bo:

Nie możesz zajrzeć do swojej kolonii dopóki twoje statki nie dopłyną do celu. Zazwyczaj zajmuje to trochę czasu w zależności od dystansu pomiędzy twoją stolicą a kolonią.

Aby zobaczyć kiedy zakończy się kolonizacja kliknij na symbolu statku w górnym lewym rogu ekranu. Ukaże się podgląd twojej floty.

Zobaczysz tam swoje 5 statków (lub więcej, jeżeli wysłałeś dodatkowe dobra), a także ich przewidywany czas przybycia.

Jeżeli twoje statki nie są wyświetlane w podglądzie floty kliknij na porcie handlowym w swojej stolicy i sprawdź czy surowce zostały już załadowane. W zależności od ilości dóbr oraz poziomu twojego portu może to trochę potrwać.

Po tym jak statki zostaną załadowane odpływają i zostają wyświetlone w podglądzie floty.

Gdy statki dopłyną możesz zacząć budować swoje miasto.

Pytania o pałac


Każdy wyższy poziom pałacu w twojej stolicy pozwala ci na założenie kolejnej kolonii - np. żeby móc założyć 3 kolonie (w sumie 4 miasta łącznie z twoją stolicą) musisz mieć pałac na 3 poziomie.

Czy warto wybudować pałac w kolonii?

Nie. Tylko poziom pałacu w twojej stolicy ma wpływ na liczbę możliwych do utworzenia kolonii.

Co się stanie jeżeli mimo to wybuduję pałac w swojej kolonii?

Nic. Ale otrzymasz możliwość przemianowania twojej kolonii na nową stolicę (szczegóły poniżej).

O czym muszę pamiętać zmieniając stolicę?

Poziom pałacu w twojej kolonii musi być przynajmniej taki sam jak w twojej starej stolicy. Gdy zmienisz stolicę pałac w twojej starej stolicy zostanie zniszczony (nie dostaniesz w zamian żadnych surowców).

Czy to się opłaca?

Jeśli nie potrzebujesz dóbr luksusowych ze swojej początkowej wyspy w określonych sytuacjach takie rozwiązanie może być pożyteczne - wtedy twoja stara stolica staje się kolonią. Możesz porzucić kolonię, ale nie stolicę. Potem możesz zbudować nową kolonię na wyspie z dobrami, których potrzebujesz bardziej. Upewnij się, że wyburzyłeś wszystkie budynki przed porzuceniem kolonii bo otrzymasz za nie trochę surowców (za wyjątkiem ratusza).

Upgrade pałacu z 3 na 4 poziom wymaga wielu surowców - czy muszę zgromadzić je wszystkie w mojej stolicy?

Tak, tylko surowce z twojej stolicy bedą użyte do poniesienia poziomu, surowce z kolonii w tym przypadku się NIE liczą. Zapasy każdego miasta są autonomiczne.

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem, a przewodnik okaże się przydatny



Z angielskiego na polski przetlumaczyl Vellirg from ikariam.pl

Offline

 

#2 2008-03-16 00:51:29

oldpiotr

Nowy

Zarejestrowany: 2008-03-15
Posty: 5
Punktów :   

Re: Pałac i kolonizacja

Co do kolonizacji to gra jest zrobiona by w pierwszej kolejności budować kolonie w ten sposób...
Wyspy z WINEM --> Wyspa z MARMUREM --> Wyspa z KRYSZTAŁEM

Offline

 

#3 2009-12-01 10:47:41

Mati_

Nowy

Zarejestrowany: 2009-12-01
Posty: 1
Punktów :   

Re: Pałac i kolonizacja

Co z tym niemieckim to ja spróbuje

2.Jak zaczynamy na wyspie z Kryształem do najlepiej robić kolonie na wyspach z :
1.  Marmur
2.  Wino
3. Siarka

3.Ja zaczynamy na wyspie z Marmurem najlepiej robić kolonie na wyspach z:

1.Kryształ
2.Wino
3.Siarka

4.Ja zaczynamy na wyspie z winem najlepier robić kolonie na wyspach z:

1.Marmur
2.Kryształ
3.Siarka

5.Jak zaczynamy na wyspie z Siarką najlepiej robić kolone na wyspach z:

1.Marmur
2.Kryształ
3.Wino

Najlepiej wystartować z wyspy z:
1.Marmur
2.Kryształ
3.Wino
4.Siarka

To w takim skrócie

Offline

 

#4 2009-12-21 17:35:10

Theoden

Nowy

Zarejestrowany: 2009-12-21
Posty: 2
Punktów :   

Re: Pałac i kolonizacja

Dla mnie najważniejsze surowce(oprócz drewna) to
1.Marmur
2.Wino
3.Siarka
4.Kryształ

Offline

 

#5 2010-02-17 20:52:55

TheSnape

Nowy

Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 1
Punktów :   

Re: Pałac i kolonizacja

To może tak:

Jeśli ktoś nastawia się na zadowolenie mieszkańców to
1.Wino
2.Marmur
3.Kryształ
4.Siarka

jeśli na wysokie poziomy budynków to
1.Marmur
2.Wino
3.Kryształ
4.Siarka

a jeśli na duże wojsko to
1.Marmur
2.Siarka
3.Wino
4.Kryształ

Kryształ tak naprawdę jest przydatny tylko do rozbudowy akademii.

mi osobiście pasuje
1.Wino
2.Marmur
3.Siarka
4.Kryształ

to tyle

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.underworldots.pun.pl www.everastots.pun.pl www.kkw29.pun.pl www.fma.pun.pl www.lksorzelwysoka.pun.pl